A tartós hőhullám okozta veszélyekre hívta fel a figyelmet az Országos Rendőr-főkapitányság. E hőségriadós napokban a közlekedés minden résztvevőjének nagyobb figyelemre és türelemre van szüksége. És sok folyadékra.
A napokig tartó hőség mindenkit kivétel nélkül megvisel, a kánikulai forróság még a frontokra kevésbé érzékeny emberek szervezetét is megterheli.
Sokan nem tudják, de a hőségben sokkal kockázatosabb közlekedni. A szokatlan melegnek elég nagy szerepe van a közlekedési balesetek bekövetkezésében. Az autósok a hőségben általában kevésbé tudnak koncentrálni, a megszokottnál figyelmetlenebbek, gyakran türelmetlenebbek, hajlamosabbak az agresszív és durva szabályszegésekre.
Aki nyitott ablakkal és nagyobb sebességgel szeretné hűteni magát, nem árt, ha tudja, bár szabály ellen nem vét, a nyitott ablak szintén fokozza a balesetveszélyt.
A nyári hőségben a gyalogosok is figyelmetlenné válhatnak, tompulnak az ő reflexeik is. A balesetek megelőzése érdekében a legjobb megelőzés minden esetben a közlekedési szabályok megtartása, azonban a megváltozott időjárási viszonyokhoz is megfelelően kell alkalmazkodni.
JÓ TANÁCSOK KÁNIKULAI KÖZLEKEDÉSHEZ:
- ha nehezen viseled a meleget, ebben az időszakban inkább ne ülj volán mögé
- ha mégis muszáj elindulnod, vezess mindig kipihenten és gyakrabban állj meg pihenni, felfrissülni
- fogyassz kellő mennyiségű folyadékot (leginkább ásványvizet)
- mindig legyen hűtött ásványvíz vagy üdítő az autódban
- legyél türelmes, vezess kicsit lassabban, tarts nagyobb követési távolságot
- a napon álló autódat indulás előtt szellőztesd ki
Az ORFK honlapjáról letölthető az a tájékoztató, ami még jobban összefoglalja, hogyan közlekedjünk nyáron a kánikulában is biztonságosan.