A Balatonnál ünnepelte 40. házassági évfordulóját Ron Howard. Az Egy csodálatos elme, az Apolló 13, a Váltságdíj és A da Vinci-kód, valamint sok más népszerű film rendezője saját Twitter bejegyzése szerint csodálatos napot töltött Magyarországon felesége, Cheryl Alley társaságában.
Ron Howard 1975-ben vette feleségül Cheryl Alley-t, akivel ma is boldog házasságban él. 4 felnőtt gyermekük van.
Poker night in #Budapest w/. @tomhanks and #InfernoMovie team members. Guy on the left came out a winner by the way pic.twitter.com/MZReaPjHv5
— Ron Howard (@RealRonHoward) 2015. június 8.
Azt eddig is tudtuk, hogy filmjei kapcsán Ron Howard gyakran megfordul Magyarországon, az viszont kellemes meglepetés, hogy egy ilyen meghitt eseményt is nálunk ünnepel. Arról nincs információnk, hogy Tom Hanks, akivel korábban Budapesten pókerezett, velük volt-e Csopakon is, a közösségi oldalon közzétett fotón édes kettesben láthatók a magyar tenger partján.
Ron Howard 1954. március 1-én született Rance Howard és Jean Speegle Howard gyermekeként. Első szerepét 1955-ben (18 hónaposan) kapta a Frontier Woman-ben. Első igazi fellépésre 1958-ban (4 éves) került sor Yul Brynner filmjében, a The Journey-ben. 1960-1968 között az Andy Griffith show-ban is szerepelt. 1969-ben kezdett el filmeket készíteni és a középiskola után 2 évig filmes tanulmányokat folytatott a Dél-kaliforniai Egyetemen, amit aztán félbehagyott.
1973-ban szerepelt George Lucas első nagy sikerében az American Graffitiben, mint színész. Mára az egyik legjelentősebb rendezővé vált, azEgy csodálatos elme című filmjét Oscar-díjjal jutalmazták, köztük a legjobb rendező díjával. Az 1990-es években ő volt a kasszasikerek és igényes filmek egyik első számú készítője. 1976-ban Golden Globe-díjra jelölték, mint a legjobb színész „A mesterlövész” című filmbeli alakításáért. Szerepelt az Eat My Dust (1976) című filmben. Az Éjszakai műszakot követően (1982), a Csobbanással (1984) egy csapásra felhívta magára a figyelmet. Következő mozija a Gung Ho (1986) Michael Keaton-nal nem aratott sikert, csakúgy, mint a George Lucas készítette Willow sem. 1989-ben viszont a Vásott szülők nagy sikernek bizonyult Steve Martin-nal a főszerepben. A Lánglovagok (1991) című filmmel is kudarcot vallott. A Túl az Óperencián 1992-ben készült filmje Tom Cruise és Nicole Kidman párkapcsolatára alapult. Az Apolló 13 cínű filmje 1995-ben a legmagasabb csúcsokat ostromolta. Olyan színész játszottak benne mint például Bill Paxton, Tom Hanks, Kevin Bacon, Gary Sinise, Ed Harris és Kathleen Quinlan. Ez a filmje sok Oscar-jelölést kapott, de díjat nem.
1996-ban a Rene Russo – Mel Gibson házaspár gyerekének elrablására a fél világ kíváncsi volt a Váltságdíj című filmben. A Grincs Jim Carrey-vel sikeres volt.Díjai
Oscar-díj (2002)
Szaturnusz-díj (1986)
Emmy-díj (1998, 2004)
Golden Globe-díj (1978)Forrás: Wikipédia