Jó, annyira nem titkosat. Egy forrást jeleznek fent a táblák, de ha lebaktatunk a meredek lépcsőkön, nemcsak egy vízlelő helyre bukkanhatunk, hanem egy egészen különleges helyre.
Egy élménysétány egyik, nagyon jópofa és léleksimogató (és talpnyomogató) eleme a forrásvízből táplálkozó „tavacska”. Itt, a köveken körbejárva, Kneipp utasításait követve felfrissülhet a lelkünk.
De ez az uniós pénzekből átadott Kneipp-élménysétány nem csak ebből áll. Az élménysétányon a Kneipp-módszer négy alappillérét ismerhetjük meg. A “tavacskától” kicsit távolabb egy vizes taposót találunk, amiben a Balaton természetes vízében taposhatunk és gyógyulhatunk. Innen kilépve egy váltakozó felületű sétányon folyatódhat mezítlábas kúránk, majd egy rövid séta következik a gyógy- és fűszernövény szigetek között. Végül pedig a lelki erősítés mellé a fizikait is behúzhatjuk a helyi felnőtt- és gyerekjátszótéren.
- Fent “csak” ez áll, pedig lent egy izgalmas zugra lelhetünk
- Ő Sebastian Kneipp
- Itt kell taposni
- És ez a használati utasítás
Sebastian Kneipp német katolikus pap, aki lelkészi hivatását természetgyógyászati tevékenységgel egészítette ki. Világhírű vízgyógyászati módszert fejlesztett ki, amit a gyógyászat ma is Kneipp-kúrának ismer. Gyógyító tevékenysége alapján kapott új lendületet a természetgyógyászat. Kezelési repertoárjába tartoztak a vizes leöntések, a vízben gázolás, valamint a hideg és meleg rész-, teljes- és váltófürdők. (forrás: wikipedia)