Egyre korábban lefoglalják a belföldi wellnesshotelek szobáit a vendégek. A nyári szezonra a tervezett indulás előtt átlagosan már 42 nappal, a hosszú hétvégékre pedig 95-120, sőt tavaly a késői húsvétra már 128 nappal előbb biztosították szállásukat a biztos pihenést tervezők – tudta meg a Világgazdaság Drávai-Mészáros Judittól, a Szallas.hu marketingmenedzserétől.
Mindössze két év alatt öt nappal nőtt, 27,8-ről átlagosan 32,7 napra emelkedett az előfoglalások időtartama a hazai szálláspiacon. A legjobb ár-érték arányú szolgáltatást nyújtó, jellemzően négycsillagos belföldi wellnesshotelekben a március 15-ét övező négynapos pihenésre, sőt már a húsvéti időszakra is nagyrészt elkeltek a szobák. Az átlagos foglalási idők nagy eltéréseket takarnak, a nyaralást szolgáló szálláscsomagok körében például egyre több a legalább 60 napos előfoglalás.
Az előfoglalási kedvezményekkel nyárra most még akár 10-15 százalékos kedvezményt is ki lehet fogni, később azonban idén is felárasan lehet választani a maradék kínálatból. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a felpörgő turizmus eredményeként leáldozott a last minute ajánlatokra vadászók szerencsecsillaga, legalábbis ami az ünnepi időszakokat illeti.
A három-négy napos kikapcsolódást biztosító munkaszüneti és ünnepnapokat évről évre többen igyekeznek – jellemzően belföldi – utazással tölteni.
Ha az új év első napjaiban tapasztaltak szerinti ütemben zajlanak majd a foglalások, akkor rendkívül forgalmas év vár a belföldi turisztikai szolgáltatókra. A Világgazdaság kérésére a Szallas.hu elkészítette a 2018-ra beérkezett foglalások elemzését, eszerint az átlagos belföldi turista 63,4 ezer forintot költ, harmadmagával érkezik, és átlagosan 2,8 napig időzik többnyire valamelyik hazai fürdővárosban. Vagyis már rég nemcsak az érdekli a vendégeket, hogy hol fognak aludni és mit esznek, hanem egyre fontosabb, hogy mivel tölthetik el pihenésre szánt idejüket a kiszemelt régióban.
A teljes cikk ITT.