Az újabb tragédiák megelőzéséért indított kampányt a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata. Korábbi szomorú esetek ösztönözték őket arra, hogy az őszi horgász szezon elején, a csónakból horgászók életének megóvása érdekében felhívják a figyelmet arra, hogy a mentőmellény életet menthet. Ha arra használják, amire való: felveszik.
A mentőmellény nem a büntetéstől, hanem az értelmetlen haláltól véd. Egyebek mellett erre hívja fel a figyelmet honlapján a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata. Azt írják, kampányuk célja, hogy minél több horgász értse meg, a mentőmellénynek nem a csónak orrában van a helye, az csak akkor nyújt esélyt a túlélésre, ha azt fel is veszik.
Az őszi horgászszezon még el sem kezdődött, de a Balatonon egy ember már életét vesztette úgy, hogy csónakjából a vízbe esett és elmerült. A Fenékpusztához közeli esethez kísértetiesen hasonló történt pár nappal később a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vadnán. Itt is a csónakból esett a vízbe egy horgász, aki ugyancsak azonnal elmerült. Mindkét esetben ketten tartózkodtak a csónakban, de hiába; az életben maradt társak nem tudtak segíteni. Mindkét esetben az áldozatok elkövették azt a hibát, hogy a csónakban nem viseltek mentőmellényt, a vízbe anélkül kerültek, így az esélyt sem adták meg maguknak arra, hogy a víz felszínén maradjanak – olvasható a VMSZ weboldalán.
Felhívják a figyelmet arra, mennyire fontos, hogy az egyre zordabb időben is csónakba szálló horgászok ne veszélyeztessék életüket azzal, hogy vagányságból, nemtörődömségből, kivagyiságból a mentőmellényt nem használják. Ez az eszköz életet ment.
Nyomatékot adva a leírt szövegnek elkészítették két horgász, József és Béla, a két horgász történetét is.