„Minden Balaton-parti település felelős a tó megóvásáért”, mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára még szombaton Balatonföldváron. És a szép szavak és a jó dolgok itt még nem értek véget.
Soltész Miklós a Balatonföldvár fürdőtelepe létrehozásának 120. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen hangsúlyozta: akár horgászokra, sportolókra, üdülőkre gondolunk, meg kell őrizni számukra a tó szépségét, gyógyító erejét, környezetét.
A politikus egy jó hírt is hozott: Balatonföldvár 10 millió forint minisztériumi támogatást kap az 1896-ban épült Kármelhegyi Boldogasszony kápolna felújításához.
A hétvégi ünnepségen Holovits Huba polgármester kiemelte, a 120. évforduló egyben tisztelgés is mindazok emléke előtt, akik az elmúlt több mint egy évszázadban itt éltek, munkájukkal gazdagították lakóhelyüket, formálták annak szellemiségét.
Az eseményen a Somogy megyei önkormányzat „Örökségünk, Somogyország kincse” díjat adományozott a korábban „A Balaton tündérkertjének” is nevezett városnak, az épített örökségekben, tetszetős villákban gazdag Petőfi Sándor utcájáért. Az elismeréssel járó, arannyal futtatott képet és egy emléktáblát a város polgármestere vehette át.
Tudtad? A tudós és művészvilág olyan neves személyiségei pihentek Földváron, mint Kandó Kálmán, Ránki György, Németh László, Szabó Lőrinc vagy Bajor Gizi.