Sok kérdés felmerült a közösségi médiás oldalainkon a Balaton legújabb vitorlásversenyével kapcsolatban. Ehhez próbálunk egy kis segítséget nyújtani.
Mi az a Nemzeti Regatta?
A Nemzeti Vágtához hasonlóan települések versengenek majd egymással, csak itt a lovak helyett értelemszerűen vitorlásokkal és a Balatonon (Siófokon). Harminc város és falu vesz részt a regattán.
Csak tóparti, illetve Balaton környéki települések nevezhettek?
Nem, bárki jelentkezhetett. Így lesz például vitorlása Budapestnek, Orosházának, de még egy pilis kisfalunak, Pilisjászfalunak is.
Minden településnek kell majd vitorlást vennie?
Nem, a Magyar Vitorlás Szövetség bocsájtja rendelkezésre a hajókat, és adnak hozzá kormányost is. Minden hajó egyforma méretű és minőségű lesz, így valóban csak a kormányoson, a csapaton és az időjáráson múlik majd a siker.
Akkor mitől lesz egyedi egy hajó?
A legénységet a települések adják, így akár helyi hírességek is a vitorlásba ülhetnek és vehetnek részt a futamokon.
Hány verseny vagy futam lesz?
Június 11-én, szombaton két előfutam lesz, 15-15 csapattal, ahonnan a legjobb 6-6 jut majd a döntőbe. Minden hajó két, nagyjából 20-30 perces kört megy. Mindkét előfutamból 6 hajó jut tovább. A délutáni döntőben 12 csapat verseng majd a fődíjért. A települések versenye mellett jótékonysági futamokat, valamint a BAHART Regatta amatőr vitorlásverseny-sorozat futamát is láthatják a nézők.
A Nemzeti Vágtán a lovak mellett bemutatkozhatnak a városok, falvak. Itt lesz hasonló?
Természetesen. Sőt! Minden település kap egy standot, ahol bemutathatja saját magát, és megfőzheti a rá jellemző ételt. Ez lesz a Települési Ízek Versenye. (Hoppá, még egy verseny. :) )
És mi lesz még?
Lesz sok koncert kicsiknek és nagyoknak, sárkányhajóknak is rendeznek versenyt, de sétahajózhatunk is, a gyerekek sem fognak unatkozni, annyi játék lesz, illetve még egy modellvitorlás versenyt is meg lehet majd nézni.
Hol lehet a legfrissebb információkat beszerezni?
A Nemzeti Regatta honlapján vagy a Facebook-oldalán.